2018 Archiproducts Tasarım Ödülleri Kazananı Kobol Oldu

2018 Archiproducts Tasarım Ödülleri Kazananı Kobol Oldu

Archiproducts, 15 yılı aşkın süredir dünya genelinde en iyi tasarımların izini sürmek, en iyi ürünleri keşfetmek için çalışmaktadır. Bu bağlamda çeşitli kategorilerdeki tasarımlar ile tanışmak ve bu tasarımları ödüllendirmek amacıyla her yıl Uluslararası Tasarım Yarışması düzenlemektedir. Bu yıl 15 farklı ülkeden 400 markanın katılım sağladığı yarışmada 600’den fazla ürün seçkin bir jüri tarafından günlerce süren bir değerlendirme sonucunda belirlendi.
Hayal eden ve projelerine inanan tasarımcılar ile yenilik ve ilerlemenin peşinde koşan Archiproducts Tasarım Ödülleri 2018’in banyo kategorisindeki kazananı Kobol oldu. Aralarından en iyisinin seçildiği yarışmada Alessandro La Spada imzası taşıyan, Visionnaire ürünü Kobol’ın yakaladığı bu başarıdan onur duymaktayız. Kendi kategorisindeki diğer adayları geride bırakan Kobol, Visionnaire’in madde ve form, geçmiş ve gelecek arasında yakalamaya çalıştığı yeni bir dili ifade eder.
Banyo ünitesi olarak tasarlanan Kobol, fırçalanmış paslanmaz çelikten yapılmış bir yapıdır. Mermerden yapılan konsolun tek ya da çift lavabo bulundurma seçeneği mevcuttur. Konsolun etrafında şekillenen metal destekleri “nefes” hissini vurgulayarak konsol etrafındaki alanı tanımlar. Lavaboların bulunduğu mermer kısmın arkası musluklara destek olması amacıyla yükseltilmiştir. Musluk ve musluğun akışını sağlayan düğmeler katı krom pirinçten yapılmıştır. Lavabonun altında bulunan iki çekmeceli dolabın yan ve arka yüzeyi masif ahşap oymadan yapılmış, bu dolap saten paslanmaz çelik profiller ile kaplanmıştır. Seramik kaplama olan lavabonun dışı beyaz, altın ve platinyum ile sırlanmış olup seramik drenaj plaka ile korunmaktadır. Fırçalanmış paslanmaz çelikten yapılmış yapı, cam veya mermer havlu rafı ile donatılmıştır. Duvar montajına uygun hazırlanmış olup banyo aksesuarları ile uyumludur. Yapılandırma seçenekleri sonsuzdur.