Yıldönümü

Yıldönümü

Yeni Koleksiyon Lansmanı Ve Yıldönümü Kutlamaları

2019 Yılı, IPE-Visionnaire için 60 yıllık bir deneyimin yıl dönümüdür. 60 yıl önce kurulan IPE’nin ana şirketinin ve özel markası olan Visionnaire’in 15. yaş günü Milano’da Salone Internazionale del Mobile ve FuoriSalone 2019’un 58. Lansmanı birçok orijinal gösteriyle kutlanacak.

“Decalogue”: Olağanüstü Özel Baskıdaki Niyet Bildirgesi

Özenle bir araya getirilmiş bir kitabın kimliğini alan, şirketin on temel ve vazgeçilmez değerini ana hatlarıyla sıralayan sayılı bir baskıda sıra dışı bir proje olarak tasvir edebiliriz. Metinler, şirketin tarihi kökenlerini anlatmanın yanı sıra, bugünkü kimliğinin stokunu alır ve geleceğine yönelik iddialı hedefler gösterir. “Decalogue” başlıklı katalog, farklı insanların katkılarını içeren bir çabanın sonucudur. Barbara Brondi ve Marco Rainò’in editoryal koordinasyonu, Delfino Sisto Legnani’nin olağanüstü fotoğrafçılığı ve Felix Burrichter, Leon Sun ve Natalia Timasheva’nın kritik bakış açıları bu kataloğun oluşmasında büyük önem taşır.

Şehirde Fotoğraf Sergisi

“Decalogue” un on değerinden esinlenen ve bir dizi şiirsellikle düzenlenmiş olan Delfino Sisto Legnani’nin fotoğraları, Milano’daki Visionnaire amiral mağazasının “Wunderkammer” galerisindeki solo serginin kahramanları olmaya hazırlanıyor. Eşsiz mimari düzen, stüdyo MyBossWas’ın yöneticileri tarafından yapılan bir dizi video projeksiyonu ile zenginleştirilmiş olacak. Bu eşsiz ve şiirsel ortamda, Visionnaire tarafından üretilen on beş “ikon”u odak noktada tutularak şirketin hem yaratıcı bakış açısı sergilenecek hem de üretken tarihinin yıldönümü kutlanacak.

Fotoğraf sergisi ve mekandaki yeni enstalasyon 9 – 14 Nisan 2019 tarihleri arasında Milano’nun Visionnaire amiral mağazasında, Piazza Cavour 3’te ziyarete açık olacaktır. Ayrıca fotoğraf sergisi de 12 Temmuz’a kadar devam edecektir.

Salone Internazionale del Mobile’deki Stand Ve Yeni Koleksiyon

Milano’daki 58. Salone Internazionale del Mobile, Rho Fiera’da Visionnaire, yaratıcı yönetmen Eleonore Cavalli ile birlikte Alessandro La Spada tarafından tasarlanan 820 metrekarelik bir alana sahip Pavilion 5’te tekrar yerini aldı. 15 farklı alanda kurulacak genel stantlarda, doğa ile yapaylık arasındaki yoğun bir diyaloğun sonucu olarak görülen çevre üzerindeki yansımalar işaret ediyor olacak.

Eleonore Cavalli’nin sanat yönetmenliği, İtalyan tasarımcılar Alessandro La Spada, Roberto Lazzeroni, Marco Piva, Armando Bruno – Alberto Torres – Mauro Lipparini, Giuseppe Viganò, Fabio Bonfà ve uluslararası tasarımcılar Steve Leung ve Maria Serebryanaya, Roberta Verteramo ile yapılan işbirlikleriyle Ismarlama işçiliğe ve detaylara odaklanarak ilerleyen Visionnaire, yıldönümünde birçok önemli yaratıcı ve stilistik yenilik sunacak.

Deney alanında, farklı malzemelerin kombinasyonu büyük etki yaratıyor. Bronzdan ışık saçan yenilikçi çimento kaplamaları, mermer yüzeylerinde “sıvı” metallerin “içleri” ile birleştirilirken, değerli ve özel tohumlar, açık gözenekli bir yüzeye sahip abonos fosil ağacı gibi tasarımlar ortaya çıkıyor. Olağanüstü dekoratif temalar arasında, dağ zirvelerinin siluetleri ve ışık kaynaklarını tamamlayan tekstil renklerini taklit eden mobilya çeşitleri düzensiz nakışlarla geri dönüyor.

Yeni Kapsül Aksesuarlar

Yeni Visionnaire kapsül aksesuarlar, yeni koleksiyonun bir ön izlemesi olarak sunulmaktadır. Özgün bir anlatım yaklaşımının sonucu etkileyici bir Sanat Tasarım kelimesine dönüşen bu serideki nesneler – aynı anda hem estetik hem de işlevsel – Sara Ricciardi, Zanellato / Bortotto, İtalya Hikayeleri, Gum Design ve Claire Frechet gibi uluslararası sahnede çok yetenekli sanatçılar tarafından seramik, taş, bronz ve Murano camı gibi malzemelerden vazolar, süs eşyaları, tepsilere dönüştürülüyor. Michele Astolfi ve CaCo3 ile birlikte sanatsal yaratımlar için proje işbirliklerimize devam ediyoruz.

Fuar alanı ve etkinliğe katılım için Salone Internazionale del Mobile Resmi Web Sayfası‘na göz atabilirsiniz.