Architizer A+ Ödülleri 2018 Kazananı Visionnaire’in Tanya Sandalyesi Oldu

Home / Blog Yazıları / Architizer A+ Ödülleri 2018 Kazananı Visionnaire’in Tanya Sandalyesi Oldu
Architizer A+ Ödülleri 2018 Kazananı Visionnaire’in Tanya Sandalyesi Oldu

Architizer A+ Ödülleri 2018 Kazananı Visionnaire’in Tanya Sandalyesi Oldu

Amerika merkezli dünyaca ünlü mimari, iç mimari proje ve tasarımların paylaşım platformu olan Architizer’in düzenlediği Architizer A+ Awards organizasyonunun 2018 ticari mobilya kategorisindeki kazananı Tanya sandalye oldu. Tanya sandalye 2018 Milano fuarında Visionnaire koleksiyonunda sergilenen Roberto Lazzeroni tasarımıdır.

Dünyanın dört bir yanından gelen 5000’den fazla aday ürün arasından seçilen Tanya sandalyesi, kendi kategorisinde beş finalisti de geride bırakarak birinci oldu. 400 milyondan fazla küresel izleyici kitlesinin oylamasına sunulan tasarımlar arasından Visionnaire’in Tanya sandalyesi ezici bir oy üstünlüğü ile büyük ödüle layık görüldü. 30 Temmuz’da ilan edilen yarışmada, bu yıl kazanlar Architizer A+ Awards kitabında yer alacak.

Visionnaire, sadece bir ev mobilyası üretiyor olmanın ötesinde çağdaş ve lüks yaşam tarzını yansıtan tasarımlara sahip  koleksiyonları için her zaman tasarımcılarını ön planda tutmaktadır. Koleksiyonlarının uluslarası başarısında bu anlayışın başarısı yadsınamaz.

İtalyanın önemli tasarımcılarından olan Roberto Lazzeroni’n eserlerini eski ile modernin bir arada varoluşu,  dinamikleştirilen tarihin çağdaş dünya gözünden yorumlanışı olarak tabir etmek mümkün.  Lazzeroni, Tanya sandalye de  Kuzey Avrupa’nın yalın çizgilerinden ve otomativ dünyasının teknik detaylarından esinlendi ve bunu kendi organik tasarım anlayışıyla harmanladı. Modern ve şık bir tasarıma sahip olan sandalye teknik olarak birçok detaya sahip.  Teknik olarak çok karmaşık bir gerçekleniş sağlanmış olup hem gövde hem ayaklar için lüks seyahat ve hatta uzay araçlarında oturma alanları için kullanılan enjeksiyon kalıplama tekniği ile üretildi. Aliminyum ayaklarda bitirme malzemesi olarak metalik antrasit kaplama tercih edildi.  Sade bir tasarıma sahip mobilya olmanın ötesinde çağdaş yaşam tarzını yansıtan Tanya sandalyesi 2018 adayları içerisinde tartışmasız en öne çıkan tasarım oldu. Visionnaire, sahip olunması zor olan bu güzel ödüle layık görülmekten onur ve gurur duyuyor.

Yorum Yapabilirsiniz

Your email address will not be published.